Jak wybrać najlepsze męskie perfumy dla siebie?

Wybór perfum bywa niełatwą rzeczą, zwłaszcza dla osób początkujących. W jaki sposób podjąć decyzję o zakupie danego zapachu, aby później nie żałować? Być może znasz już to uczucie, kiedy woda perfumowana w sklepie bardzo Ci się podoba, ale kiedy już ją masz, nagle traci w Twoich oczach. Prawdopodobnie winę za taki stan rzeczy ponosi zbyt szybki wybór, podjęty po poznaniu jedynie części zapachu, który kryje flakonik perfum. Jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości?

Woda perfumowana męska razy trzy

Pierwsza zasada brzmi: nie spiesz się! Lepiej dobrze zastanowić się nad zakupem perfum niż później żałować. Pamiętaj też, aby nie testować jednocześnie więcej niż trzech czy czterech zapachów. Po powąchaniu kilku różnych woni, zaczną Ci się one mieszać i kolejna woda perfumowana męska, która wyda Ci się wspaniała, może wcale nie być tą, za którą ją uważasz. Wróć do perfumerii innego dnia i wtedy poznaj nowy zapach. Zbyt duża ilość aromatów wcale nie przybliży Cię do zakupu upragnionego produktu. Wręcz przeciwnie, istnieje duże ryzyko, że się pomylisz.

Testuj na własnej skórze

Na początku możesz testować perfumy za pomocą specjalnych pasków, na które rozpyla się zapachy. Są one dostępne w każdej perfumerii. Kiedy już jednak ograniczysz ilość kosmetyków, które Ci pasują, rozpyl interesującą wodę perfumowaną na swoim ciele. Pamiętaj, że będzie ona inaczej pachniała na Tobie, a inaczej na papierowym kartoniku. Każdy ma inną skórę i to, co wydaje się ładne na kimś innym, niekoniecznie musi być takie na Tobie. To właśnie sprawia, że dobór perfum jest tak pasjonujący. Daj sobie czas na te poszukiwania. Przecież nigdzie Ci się nie spieszy. Woda perfumowana męska, którą ostatecznie wybierzesz powinna pasować do Ciebie jak dobrze skrojony garnitur.

Czy to na pewno ta woda perfumowana męska?

Nawet jeśli przetestowałeś już nowy zapach na swoim ciele, nadal nie możesz mieć pewności, że to ten, którego szukasz. Dlaczego? Perfumy składają się z trzech nut zapachowych, które uwalniają się kolejno, po określonym czasie. Jeśli byłeś w perfumerii i testowałeś na sobie nowe kosmetyki, prawdopodobnie zdążyłeś wyczuć zaledwie ich pierwsze nuty zapachowe. A co z pozostałymi? Tutaj właśnie najczęściej zdarzają się rozczarowania. Żeby woda perfumowana męska na pewno była taka, jaką sobie wymarzyłeś, musisz ją poznać od początku do końca, czyli od nuty głowy, poprzez nutę serca, aż do nuty podstawy. Ten proces będzie trwał kilka godzin. Najlepiej więc nie kupuj od razu, tylko pochodź z nowym perfumom, którym skropiłeś się w sklepie aż poznasz całą gamę woni, które skrywa.

Zaopatrz się w próbki

Dobrą opcją, kiedy już mniej więcej wiesz, jakie zapachy Ci odpowiadają, jest zakup próbek. Możesz je zamówić na przykład na stronie Pachnidełko. Będziesz mógł przez kilka dni poużywać sobie nowych perfum i stwierdzić na pewno, czy rzeczywiście dobrze się z nimi czujesz. To najrozsądniejsza opcja, jeśli chcesz, aby woda perfumowana męska pasowała do Ciebie jak ulał. Będziesz miał czas do namysłu, a kupione po takich testach perfumy na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *