Woda perfumowana – kiedy warto stosować?

Perfumy mogą być znakomitym uzupełnieniem stroju. Pozwalają podkreślić wyjątkowość osoby, która je nosi. Można powiedzieć, że są pewnym elementem jej stylu i swoistą wizytówką. Każdy gustuje zatem w innych woniach, które podkreślają jego temperament i charakter. A kiedy powinna być używana woda perfumowana? Czy są jakieś zasady, których trzeba przestrzegać?

Typ perfum, których używasz

Tak naprawdę na to, kiedy stosować perfumy, duży wpływ ma ich rodzaj. Czy używasz zapachów intensywnych, czy delikatnych? Jak mocno skrapiasz się ulubioną wodą perfumowaną? To wszystko czynniki, które mają znaczenie. Powinieneś bowiem wiedzieć, że możesz używać swojego flakonika perfum na co dzień, lecz powinieneś dobrze dobrać zapach, aby nie był on za ciężki i zbyt duszący. W dobrym guście jest, kiedy woda perfumowana jest subtelnie wyczuwalna, ale nie czuć jej na drugim końcu pokoju. Bardziej wyrazistych perfum używamy na wieczór, a także podczas jesieni i zimy, ponieważ wtedy odbiór zapachów jest inny niż w czasie cieplejszych miesięcy. Tak naprawdę więc to wybór odpowiedniego rodzaju perfum i ich rozważne stosowanie decyduje o tym, czy zostaniesz pozytywnie odebrany. Nie ma znaczenia natomiast to, czy będziesz zawsze dbał o nowy, piękny zapach, czy postanowisz sobie mieć jedne perfumy, tylko na wyjątkowe okazje. To już Twój wybór, choć najlepiej mieć przynajmniej kilka różnych flakoników, aby móc je swobodnie dobierać, zgodnie z okolicznościami.

Woda perfumowana na co dzień

Jak już wspomnieliśmy, woda perfumowana, której używasz na co dzień, nie może być zbyt intensywna. Kiedy kupujesz zapach dla siebie, weź zatem pod uwagę porę roku. Jeśli skorzystasz z pomocy konsultanta, to poinformuj go, że ma być to właśnie zapach na dzień i do stosowania w obecnych warunkach pogodowych. Poza tym duże znaczenie mają Twoje upodobania. Zastanów się, jaki rodzaj zapachów Ci odpowiada. Czy są to wonie kwiatowe, owocowe, a może drzewne? Różne rodzaje zapachów charakteryzują się odmienną trwałością i wyrazistością, ale to Ty powinieneś się w ich otoczeniu dobrze czuć. Można znaleźć lżejszy kosmetyk z zawartością nut orientalnych oraz nieco bardziej wyrazisty cytrusowy. Musisz jednak wiedzieć, co jest dla Ciebie atrakcyjne. Skoro ma być to woda perfumowana na co dzień, zastanów się, jakie aromaty chciałbyś mieć zawsze przy sobie. Może potrzebujesz zapachu, który doda Ci energii, a może przyjemnie otuli jak ciepłym szalem?

Okazjonalna i wieczorowa woda perfumowana

Woda perfumowana, której będziesz używał od święta, to już zupełnie inna kategoria. Oczywiście, jej zapach także musi Ci się podobać, tak samo, jak zapach perfum używanych na co dzień. Przy zakupie produktu na wieczór lub na specjalne okazje, możesz sobie jednak pozwolić na nieco większą ekstrawagancję. Możesz wybrać coś mocniej wyczuwalnego i wyrazistego. To nadal nie znaczy, że ma być Cię czuć na drugim końcu sali, ale niech osoby, które się do Ciebie zbliżą poznają Twój wyjątkowy zapach. On może im o Tobie naprawdę wiele powiedzieć. Postaraj się więc, aby kompozycja, której będziesz używać, była Twoją dobrą wizytówką.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *