Jaka jest różnica między wodą perfumowaną a toaletową?

Podczas wybierania zapachu, może zastanowić Cię różnica pomiędzy perfumami, wodą perfumowaną a wodą toaletową. Warto wiedzieć, na czym ona polega, aby podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, z którego dowiesz się, dlaczego to takie ważne, aby doczytać, jaki kosmetyk wybierasz.

Stężenie olejków zapachowych

Poszczególne substancje, które wybieramy po to, aby ładnie pachnieć, różnią się zawartością olejków zapachowych. To właśnie jest czynnik, który decyduje o tym, że jedna buteleczka będzie się nazywać wodą perfumowaną, a inna toaletową. W pierwszym typie kosmetyku stężenie olejków eterycznych będzie większe, a w drugim mniejsze. Dzięki takiemu skategoryzowaniu produktów klient może świadomie wybrać takie stężenie substancji zapachowych, jakie go interesuje.

Olejki eteryczne w wodzie toaletowej

Woda toaletowa to kosmetyk zapachowy, w którym stężenie olejków eterycznych wynosi od 5 do 10%. Nie jest to dużo, więc produkty tego typu są lekkie i odświeżające. Doskonale nadają się na każdą porę roku, również na upalne lato. Ich zapach nie jest przytłaczający, ale też nie należy do najtrwalszych. Warto więc nosić buteleczkę ulubionej wody toaletowej przy sobie, aby zawsze móc się nią skropić, oczywiście z umiarem.

Woda perfumowana – jakie ma stężenie?

Mocniejsza niż woda toaletowa jest woda perfumowana. Ona zawiera już między 10% a 20% olejków zapachowych. Jak łatwo się więc domyślić, jest bardziej intensywna. Dłużej też utrzymuje się na skórze. Nieraz skropienie się odrobiną kosmetyku z rana wystarcza, by cieszyć się jego zapachem cały dzień. Wody perfumowane są też droższe niż te toaletowe, jednak ich zakup jest w zasięgu wielu osób. Szeroka gama produktów tego typu pozwala na wybór idealnego zapachu dla każdego. Można zaopatrzyć się na przykład w sklepie Pachnidełko.

Czy woda perfumowana ma ten sam skład co toaletowa?

Warto wiedzieć, że dawniej woda perfumowana i toaletowa często złożone były z tych samych składników. Obecnie jednak producenci lubią wprowadzać nieco inne formuły dla wód należących do tej samej linii zapachowej, lecz mających różne stężenia olejków eterycznych. Dzięki temu woda perfumowana i toaletowa świetnie się uzupełniają.

Perfumy – ekskluzywny produkt

Perfumy właściwe są produktem mającym aż dwudziesto-czterdziestoprocentowe stężenie olejków zapachowych. Są to więc kosmetyki bardzo intensywne, ale też i bardzo drogie. Jedna ich aplikacja wystarczy, aby zapach dało się wyczuć z dużej odległości i przez naprawdę długi czas. Ze względu na swoją wysoką wartość perfumy właściwe nie są jednak dostępne dla przeciętnego nabywcy. To towar luksusowy.

Woda perfumowana czy toaletowa?

Tak naprawdę od Ciebie zależy czy bardziej odpowiada Ci intensywna woda perfumowana, czy wolisz lekką formułę wody toaletowej. Każdy z tych kosmetyków ma swoje zalety, więc sam zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy. Teraz wiesz już, jakie są różnice między tymi typami produktów zapachowych. Będziesz więc mógł w pełni świadomie wybrać najlepszy kosmetyk dla siebie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *