Jak powinieneś stosować perfumy?

Zakup pięknych perfum to nie wszystko. Trzeba jeszcze umieć je stosować. Nie ma w tym co prawda nic skomplikowanego, jednak trzeba znać parę zasad, dzięki czemu nie popełnisz gafy. Zachęcamy do lektury tego artykułu, który uchroni Cię przed towarzyską wpadką. Jak powinna pachnieć na Tobie woda perfumowana?

Czas i okazja – dopasowana woda perfumowana

Jak zapewne zauważyłeś wybór perfum jest obecnie ogromny. Możesz więc do oporu wybierać zapachy, które będą odpowiadały Ci pod względem rodzaju, intensywności czy ceny. Kiedy jednak kupujesz nowy flakonik i później, gdy go używasz, zwróć uwagę na to, czy pasuje do okazji i pory roku. Pisaliśmy już o tym w innym wpisie, ale w skrócie, powinieneś wiedzieć, że woda perfumowana na wieczór powinna być bardziej intensywna niż ta na dzień. Tak samo zapach na jesień i zimę będzie bardziej wyrazisty niż ten na wiosnę i lato (a przynajmniej powinien być). Nie przesadzaj też ze stosowaniem bardzo eleganckich, wyrafinowanych perfum na co dzień, zwłaszcza jeśli nie pasują one do Twojego luźnego stylu. Zostaw sobie ten flakonik na wyjątkowe okazje. Wtedy na pewno Ci się przyda.

Woda perfumowana i inne kosmetyki zapachowe

Jeśli na co dzień używasz wielu kosmetyków zapachowych i do nich dorzucisz wodę perfumowaną, to może pojawić się pewien zgrzyt. Zwróć uwagę na to, co stosujesz. Czy są to kosmetyki, które przynajmniej pachną podobnie jak Twoja woda perfumowana? Jeśli nie, to koniecznie to napraw. Nie stosuj na raz zbyt wielu różnych kompozycji zapachowych. Jeżeli stawiasz na nuty kwiatowo-cytrusowe, to postaraj się, aby w Twojej łazience królowały właśnie takie kosmetyki. Dobrym pomysłem jest także wyeliminowanie części specyfików, które pozostawiają na ciele mocno wyczuwalną woń. Możesz przecież zamienić je na bardziej łagodne środki. Wtedy całą uwagę skupi Twoja woda perfumowana, a ludzie w Twoim otoczeniu nie będą się dusić od nadmiaru woni, które Cię otaczają.

Słodki minimalizm, czyli raz a dobrze

Inna ważna kwestia to także umiejętne stosowanie wody perfumowanej. Nie pryskaj się nią co pięć minut, aby mieć pewność, że jest dobrze wyczuwalna. Gwarantujemy, że będzie, nawet jeśli skropisz się tylko raz, tuż przed wyjściem z domu. Oczywiście, trwałość perfum zależy od wielu czynników i czasami może być konieczne ponowne użycie wody toaletowej czy perfumowanej po kilku godzinach od pierwszego rozpylenia zapachu na skórze. Nie daj się jednak zwariować! Pamiętaj, że nie ma nic gorszego niż duszący, wyczuwalny z dalekiej odległości, intensywny zapach perfum. Lepiej, żeby było Cię czuć naprawdę subtelnie i z bliska niż, żeby mieli mieć Cię dosyć wszyscy ludzie zgromadzeni w danym pokoju. Zachowaj po prostu zdrowy umiar. To, że Ty nie wyczuwasz już na sobie zapachu, nie znaczy, że inni go nie czują. Nasz nos przyzwyczaja się bowiem po jakimś czasie do znajomej woni. Kiedy więc masz chęć po godzinie znowu użyć perfum, uznaj, że Twoja ulubiona woda perfumowana nadal Ci towarzyszy i wstrzymaj się. Twój zapach powinien się dopiero rozwijać na skórze. Poza tym, nawet kiedy skrapiasz się perfumami po raz pierwszy danego dnia, nie przesadzaj z ilością. Kilka kropel specyfiku w zupełności wystarczy, aby podkreślić Twoją wyjątkowość.

Tags:

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *