Czy męska woda perfumowana powinna pasować do rodzaju skóry?

Być może zastanawiasz się, czy perfumy zachowują się inaczej w zależności od rodzaju skóry, na którą je zastosujesz. Nieraz bowiem mówi się o tym, że warto przetestować nowy kosmetyk na ciele, aby wiedzieć, czy będzie dobrze pachniał właśnie na Tobie. Co prawda, chodzi nie tylko o rodzaj skóry, ale też o to, jaki jest Twój naturalny zapach. Niemniej jednak to, czy masz cerę tłustą czy normalną, także decyduje o tym, jaka woda perfumowana męska będzie do Ciebie pasować.

Woda perfumowana męska na czystą skórę

Na marginesie, na samym początku naszych rozważań czujemy się w obowiązku, aby przypomnieć Ci, żebyś zawsze rozpylał perfumy na czystą i nawilżoną skórę. Dzięki temu ich woń będzie się dłużej utrzymywać, a poza tym nie zmiesza się z innymi zapachami, które mogły się do Ciebie „przykleić”. Takie niespodziewane połączenie na przykład woni z całego dnia mogłoby przynieść nieciekawe rezultaty. Zanim więc udasz się na wieczorną dyskotekę i skropisz się ulubionymi perfumami, weź prysznic. Poczujesz się odświeżony, a Twoja ulubiona woda perfumowana męska rozkwitnie na skórze, uwalniając swoje kolejne nuty zapachowe w całej okazałości.

Rodzaje skóry a stosowane kosmetyki zapachowe

Twoja skóra należy do suchych, jeśli ciągle musisz ją kremować, aby nie była nieprzyjemnie szorstka. Pamiętaj, że w takim wypadku mocno alkoholowe kosmetyki (nie tylko perfumy) szkodzą Ci. Lepsze będą delikatniejsze specyfiki na bazie wody albo nisko stężonego alkoholu. Ochronią Twoją skórę przed dodatkowym wysuszeniem. Na skórze suchej, jeśli o nią nie zadbasz, będzie się także krócej utrzymywał zapach. Tym bardziej postaw na delikatne wody toaletowe, by dodatkowo jej nie niszczyć. Jeśli widzisz na flakoniku, że woda perfumowana męska ma stężenie alkoholu siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt procent stanowczo nie jest to produkt dla Ciebie. Osoby ze skórą normalną mają tak naprawdę najlepiej. Zazwyczaj mogą bez obaw korzystać z dowolnych perfum i nie szkodą im one. Bieżąca pielęgnacja skóry i rozsądne stosowanie specyfików zapachowych wystarcza, aby cieszyć się pięknym i pachnącym ciałem. Z kolei posiadacze skóry tłustej także nie muszą uważać na stężenie alkoholu w perfumach. Ich skóra jest naturalnie gruba i woda perfumowana męska nie wnika w nią tak głęboko, więc nie powoduje takich podrażnień, jak u osób ze skórą suchą. Musisz jednak pamiętać, że osoby z taką cerą, jak Ty, muszą szczególnie uważać na ilość stosowanych zapachów. Twoja skóra bowiem szczególnie je eksponuje.

Woda perfumowana męska bez efektów ubocznych

Niezależnie od Twojego rodzaju skóry, musisz pamiętać o tym, że jeśli jakikolwiek kosmetyk wywołuje u Ciebie podrażnienia lub inne efekty uboczne, powinieneś go jak najszybciej odstawić. Czasami może się po prostu okazać, że dana woda perfumowana męska zawiera jakiś składnik, na który jesteś uczulony (o czym wcześniej nie wiedziałeś). Dobrze jest więc przed zakupem nowego produktu, zamówić sobie jego próbkę i przez kilka dni sprawdzić czy Twojemu ciału wszystko w nim odpowiada. Dzięki temu unikniesz w przyszłości przykrych niespodzianek, a także dokładnie sprawdzisz czy dany zapach Ci odpowiada. Próbki są dostępne na przykład w sklepie internetowym Pachnidełko.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *