W których miejscach perfumy utrzymają się najdłużej?

Trwałość i intensywność perfum zależy nie tylko od wyboru konkretnego produktu, ale też od tego, jak się go zastosuje. Są bowiem miejsca, na których zapach utrzymuje się dłużej. Warto je znać, aby móc wykorzystać cały potencjał zakupionego przez siebie flakonika. Woda perfumowana wówczas jeszcze lepiej spełni Twoje oczekiwania.

Woda perfumowana w zgięciach ciała

Jednym ze sposobów na przedłużenie żywotności naszych perfum, jest zaaplikowanie ich w zgięciach łokci czy kolan. Pod wpływem ciepła woda perfumowana będzie wówczas lepiej wyczuwalna, a woń Twojej skóry połączy się z zapachem Twoich perfum. Możesz również spryskać nadgarstki, ponieważ tam również znajduje się wiele naczyń krwionośnych zlokalizowanych tuż pod skórą. Dzięki temu są to miejsca ciepłe, które sprzyjają rozwijaniu się pięknych aromatów. Poza tym wymienione części ciała to też miejsca, które często pozostają ruchome, a to sprzyja naturalnemu rozwijaniu się kolejnych nut zapachowych perfum.

Zapachy na skroniach i w innych miejscach

Pamiętaj też, że istnieje kilka innych miejsc, w których warto rozpylić perfumy. Na pewno są to skronie i kark. Niektórzy pozostawiają także kilka kropelek ulubionego zapachu na dekolcie albo pomiędzy piersiami. Szyja również jest tym miejscem, w którym woń pozostanie na długo i będzie Cię przyjemnie otulać. Tak naprawdę to od Ciebie zależy, które z tych lokalizacji na ciele okażą się dla Ciebie najlepsze. Każdy ma własne upodobania. Pamiętaj tylko, aby nie skrapiać się perfumami co chwilę, ponieważ zamiast oczarować otoczenie, spowodujesz raczej, że nie będzie można poczuć nic innego poza Tobą. To niestety nie jest zaleta! Zachowaj także rozsądek co do miejsc, w których zastosujesz preparat. Nie musisz pryskać się na każdej części ciała, która została wymieniona jako ta, na której zapach będzie długo wyczuwalny. Wystarczy, jeśli wybierzesz na przykład dwa z takich miejsc i tam delikatnie psikniesz sprayem albo pozostawisz kilka małych kropelek, jeśli Twój flakonik nie ma atomizera. Woda perfumowana powinna być delikatną oprawą jedynie dla osób w Twoim najbliższym otoczeniu, nie zaś dla osób w promieniu kilkuset metrów od Ciebie.

Woda perfumowana na ubraniach

A co powiesz na wodę perfumowaną na ubraniach? My nie za bardzo polecamy rozpylanie ich właśnie na odzieży. Zapach stamtąd szybko się ulotni, więc szkoda marnować cenne krople. Bardziej efektywne będzie wykorzystanie ich na jedno z ciepłych miejsc na ciele. Pamiętaj jednak, aby pryskać się na czystą i nawilżoną skórę, ponieważ wtedy woda perfumowana będzie się trzymała najdłużej i nie zmiesza się z nieprzyjemnymi zapachami. Może wydawać Ci się, że przyjemnie czuć ulubioną woń na odzieży, lecz dla innych osób ten zapach nie będzie za bardzo wyczuwalny i szybko „wywietrzeje”. Jeśli chcesz spryskać odzież, to oczywiście możesz spróbować, wiedz jednak, że to stanowczo nie jest miejsce, w którym Twoja woda perfumowana długo się utrzyma

Skropienie włosów perfumami

Niektórzy uważają też, że warto stosować perfumy na włosy. Owszem, długo zatrzymują one zapachy, jednak pamiętaj, że wiele kosmetyków perfumowanych zawiera substancje, które im nie służą. Staraj się więc nie wykorzystywać tej metody zbyt często, bo możesz zaszkodzić swoim kosmykom. Lepiej niech Twoja woda perfumowana trafia na skórę.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *